PocketECG transmituje pełny sygnał EKG, każde uderzenie serca, przez cały okres trwania badania, od 1 aż do 30 dni. W trakcie sesji pacjent może zgłaszać symptomy bezpośrednio na ekranie dotykowym urządzenia – informacje te są korelowane później z aktywnością fizyczną pacjenta oraz występującymi arytmiami. Lekarz ma dostęp online do sygnału każdego pacjenta za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej.
Zaawansowane algorytmy analizują i rozpoznają różne rodzaje arytmii, w tym komorowe, nadkomorowe, migotanie przedsionków, nawet pojedyncze PAC i PVC. System oznacza bezbłędnie początek i koniec każdej arytmii, nawet bardzo długich epizodów. Wstępnie przeanalizowany przez system sygnał EKG spływa do centrum monitoringu, gdzie technicy weryfikują wskazania algorytmu.
W momencie zakończenia badania generowany jest raport diagnostyczny, zawierający statystyki dla ciągłego sygnału EKG, w tym udział poszczególnych typów arytmii, korelację aktywności pacjenta ze zgłoszonymi symptomami i występującymi arytmiami, trendy i wiele innych. W trakcie badania lekarz może otrzymywać raporty pilne, dzienne i kumulatywne, zbierające dane od początku badania do daty bieżącej.
Unikalne na skalę światową algorytmy analizują każde uderzenie serca. Rozpoznają morfologię dla rytmu zatokowego oraz arytmii komorowych i nadkomorowych, migotania przedsionków, bloków i pauz. Oznaczają także początek i koniec każdej arytmii, nawet długich epizodów.
PocketECG rozpoznaje nawet krótkie epizody SVT, które mogą być predyktorem pojawienia się dłuższych. Brak wczesnej diagnozy powoduje utrwalenie się migotania przedsionków, które jest najpowszechniej występującą arytmią z groźnym powikłaniem: udarem.
Algorytmy PocketECG rozpoznają przedwczesne skurcze komorowe i nadkomorowe, z dokładnością do pojedynczych uderzeń serca. Jest to jedyny system telemetryczny online, który pozwala na zliczenie ich liczby podczas całego, trwającego od 1 do 30 dni badania.
Wbudowany akcelerometr pozwala na pomiar aktywności fizycznej pacjenta oraz jej skorelowanie z występującą arytmią i symptomami zgłaszanymi przez pacjenta. Pozwala to na dokładniejszą analizę podłoża arytmii.